Αυτός είναι Ο.Φ.Η!!Κηφισιά-Ο.Φ.Η 0-3

Posted on: 21 Φεβρουαρίου, 2016 by Krites4 No Comments

kifisiaofi

Στο ποίο κρίσιμο παιχνίδι εκτός έδρας μέχρι σήμερα,η ομάδα μας επικράτησε με σκορ 3-0 της Κηφισιάς στο Ζηρίνειο και σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αποτελέσματα ανέβηκε στην τρίτη θέση,μοναδικό στραβό της αγωνιστικής ήταν η εκτός έδρας νίκη του πρωτοπόρου Φωστήρα στις καθυστερήσεις.

Η ομάδα μας έβγαλε πολύ ποιότητα στο παιχνίδι της,σκόραρε στην πρώτη ευκαιρία που δημιούργησε και μετά διαχειρίστηκε σωστά το ματς και πήρε μια σχετικά εύκολη νίκη επί ενός δυνατού αντιπάλου.

Τα γκολ για την ομάδα μας σημείωσαν,ο Κώτσιος με κοντινή κεφαλιά στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης και ο Περογαμβράκης με δύο τέρματα,ένα στο πρώτο ημίχρονο με κοντινή προβολή και ένα στο δεύτερο ημίχρονο μετά από ατομική προσπάθεια.

Γενικά στο παιχνίδι η διαφορά ποιότητας ήταν εμφανής γεμίζοντας αισιοδοξία τον κόσμο που βλέπει αυτό που θέλει από την ομάδα.

Δυναμικό παρών από τους Αθηναίους φιλάθλους της ομάδας μας,οι οποίοι βοήθησαν κι αυτοί τα μέγιστα ώστε η ομάδα να πάρει τους τρείς βαθμούς.

Μπορεί το αποτέλεσμα του Φωστήρα να μην ήταν αυτό που θέλαμε αλλά η ομάδα,σου δείχνει πλέον ότι μπορεί να κάνει το απόλυτο μέχρι το τέλος πράγμα που σίγουρα δεν μπορεί να κάνει ο Φωστήρας και επειδή το πρωτάθλημα έχει δρόμο ακόμα εμείς πρέπει να κάνουμε το καθήκον μας και ευελπιστούμε το τέλος του πρωταθλήματος να μας βρει στην κορυφή και να πανηγυρίσουμε την άνοδο.

Ο.Φ.Η. είσαι μην μασάς,η αντεπίθεση μόλις ξεκίνησε.