Ο.Φ.Η-Ηρακλής 77-67 Μπάσκετ

Posted on: 15 Μαρτίου, 2015 by Krites4 No Comments

ofi_ira2015

Η ομάδα μας επικράτησε στο κλειστό του ΒΑΚ του Ηρακλή με σκορ 77-67 κάνοντας με αυτή την νίκη αποφασιστικό βήμα για την σωτηρία.

Στο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν μπροστά με 5 πόντους με σκορ 36-31 με τον Μποχωρίδη να ξεχωρίζει.Στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα διατήρησε το προβάδισμα δεν απειλήθηκε ουσιαστικά καμιά στιγμή και έτσι δίκαια έφτασε στην νίκη.

Η ομάδα μας,γενικά ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα επικρατώντας δίκαια με διαφορά δέκα πόντων.

Αρκετός κόσμος βρέθηκε στο κλειστό και πανηγύρισε μαζί με την ομάδα την σημαντική νίκη.

Με την νίκη αυτή η ομάδα μας ανέβηκε στην ένατη θέση με 28 βαθμούς σε 19 αγώνες και χρειάζεται ακόμα τρείς νίκες για να εξασφαλίσει την παραμονή στην κατηγορία.

Α2: ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2014-2015