Ο.Φ.Η – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 1-0

Posted on: Δεκέμβριος 16th, 2013 by Krites4 No Comments

krites1

Μετά απο καλή εμφάνιση κυρίως στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας κέρδισε 1-0 τον Λεβαδειακό με σκόρερ τον Θανάση Παπάζογλου.

Η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και ίσως το σκόρ να ήταν μεγαλύτερο αν είχαμε τελειώσει σωστά τις ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν,ο αντίπαλος στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρχε στο γήπεδο,έπαιξε όλος άμυνα με στόχο να κρατήσει το μηδεν, όμως το γρήγορο γκόλ  μας έβγαλε απο την δύσκολη θέση.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα κοίταξε να κρατήσει το αποτέλεσμα, έδωσε χώρο στον αντίπαλο που ανέβηκε αλλά παρόλα αυτά πάλι δεν απειληθηκάμε σχεδόν καθόλου και η ομάδα πήρε μια πολύτιμη νίκη.

Τώρα έρχονται δύο παιχνίδια μέσα σε μια εβδομάδα με Ξάνθη εκτός και Παναιτωλικό εντός τα οποία σε μεγάλο βαθμό θα καθορίσουν την μετέπειτα πορεία της ομάδας και το κατά πόσο έχει την δυνατότητα να κάνει το κάτι παραπάνω στο φετινό πρωτάθλημα.

Στόχος της ομάδας είναι να κλείσει τον πρώτο γύρο με περισσότερους απο 20 βαθμούς και είναι στο χέρι της να τα καταφέρει.