Ο.Φ.Η-Ερμής Ζωνιανών 4-0

Posted on: 27 Μαρτίου, 2016 by Krites4 No Comments

ofiermis

Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα ο Ο.Φ.Η κέρδισε στο Γεντί Κουλέ την ομάδα του Ερμή Ζωνιανών με σκορ 4-0.Με την νίκη αυτή η ομάδα μας έβγαλε ένα δύσκολο πρόγραμμα με το απόλυτο των βαθμών και κοιτάζει με περισσότερη αισιοδοξία την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Η ομάδα μας εμφανίστηκε σοβαρή καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού,έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο ιδίως στο πρώτο ημίχρονο που σκόραρε 3 φορές και καθάρισε το παιχνίδι,στο δεύτερο ημίχρονο κατεβάσαμε στροφές παρόλα αυτά δεν απειληθήκαμε καθόλου και στο τέλος του παιχνιδιού σκοράραμε και τέταρτη φορά κάνοντας το 4-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.Τα γκολ για την ομάδα μας σημείωσαν οι Περογαμβράκης,Καλέ και Χαντί στο πρώτο ημίχρονο μετά από ομαδική ωραία προσπάθεια και ο Πόποβιτς στο δεύτερο ημίχρονο με πολύ ωραίο σουτ.

Η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δύο ομάδων ήταν εμφανής σε όλο το παιχνίδι και παρόλο που η ομάδα είχε πολλές απουσίες πριν το ματς και τα προβλήματα που δημιουργήθηκαν κατά την διάρκεια του,αυτό δεν φάνηκε καθόλου σε όλο το παιχνίδι δείχνοντας έτσι το μεγάλο βάθος που έχει στο ρόστερ της

Με την νίκη αυτή μείναμε μόνοι δεύτεροι μετά την ήττα της Τριγλίας και διατηρήσαμε σε απόσταση μια νίκης την θέση μας από την κορυφή.Επόμενο παιχνίδι ένα ακόμα εκτός έδρας σε πλαστικό γήπεδο με τον Ατρόμητο Πειραιά  που η νίκη είναι μονόδρομος.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι σε περίπτωση που η ομάδα μας κάνει το απόλυτο νικών τις επόμενες τρείς αγωνιστικές θα έχει καταφέρει να πετύχει σε μεγάλο βαθμό τον στόχο της που είναι να σκαρφαλώσει στην κορυφή.