Ο.Φ.Η-Α.Ε.Ηράκλειο 3-0

Posted on: 14 Φεβρουαρίου, 2016 by Krites4 No Comments

bannerkrites

Μετά από 15 ημέρες αγωνιστικής απραξίας η ομάδα μας αντιμετώπισε στο Γεντί Κουλέ την ομάδα του ΑΕ Ηράκλειο και επικράτησε εύκολα με σκορ 3-0 από το πρώτο ημίχρονο.

Η ομάδα δεν αντιμετώπισε δυσκολίες,ήταν κυρίαρχη στο γήπεδο,έπαιξε καλή μπάλα,δημιούργησε καλούς συνδυασμούς,είχε καλά τρεξίματα και νίκησε εύκολα με 3-0.Σκόρερ για την ομάδα μας ήταν ο Περογαμβράκης με πέναλτι και ο Χαντί με δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα έκανε συντήρηση δυνάμεων και δεν απειλήθηκε καθόλου.

Αξίζει να αναφέρουμε την πολύ καλή παρουσία των νέων παικτών που ήρθαν στην ομάδα,Καλέ και Χαντί, οι οποίοι έδειξαν με την ποιότητα τους ότι θα βοηθήσουν σημαντικά την ομάδα στην προσπάθεια που κάνει για να πετύχει τον στόχο της που είναι η άνοδος στην Football League.

Επόμενο παιχνίδι είναι σε μια δυνατή έδρα με αντίπαλο την Κηφισιά, και σε αυτό το παιχνίδι ο Ο.Φ.Η καλείτε να αποδείξει την ανωτερότητα του και να πάρει την νίκη που τόσο πολύ έχουμε ανάγκη.Να πούμε ότι από το παιχνίδι της επόμενης αγωνιστικής έχουν δικαίωμα συμμετοχής και οι υπόλοιποι παίκτες που αποκτήθηκαν την μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου που σημαίνει ότι η ομάδα θα παρουσιαστεί ακόμα πιο δυνατή.

Ελπίζουμε οι παίκτες να κάνουν αυτό το διπλό που χρειάζεται η ομάδα στην ποίο δύσκολη αποστολή της εκτός έδρας στον δεύτερο γύρο.