Αστέρας Βάρης-Ο.Φ.Η 0-1

Posted on: 20 Μαρτίου, 2016 by Krites4 No Comments

newok2

Ο Ο.Φ.Η πραγματοποιώντας μια μέτρια εμφάνιση σε μια δύσκολη έδρα όπως αυτή της Βάρης επικράτησε με σκορ 1-0 του Αστέρα και σε συνδυασμό με την ισοπαλία του πρωτοπόρου έφερε την κατάσταση στα μέτρα του αρκεί την Τετάρτη να κάνει το αυτονόητο και να πάρει το διπλό στο Ρέθυμνο με αντίπαλο την Επισκοπή.

Η ομάδα δεν παρουσίασε πολύ καλό πρόσωπο ιδίως στο πρώτο ημίχρονο και αποτέλεσμα αυτού ήταν να πάει στο ημίχρονο με σκορ 0-0 και παραλίγο να δεχτεί και γκολ στην τελευταία φάση του ημιχρόνου αφού μετά από εκτέλεση φάουλ της γηπεδούχου ομάδας η μπάλα πήγε στο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μπήκε πιο δυνατά και σε συνδυασμό με τις αλλαγές που έγιναν ανέβασε την απόδοση της και κατάφερε να σκοράρει με πολύ ωραίο γκολ του Φραγκουλάκη στο 76΄ λεπτό,από εκεί και μετά δεν απειληθήκαμε καθόλου,ελέγξαμε το παιχνίδι και πήραμε μια πολύ σημαντική νίκη μέχρι την επόμενη.

Η ουσία είναι ότι τώρα που μπαίνουμε στην τελική ευθεία του πρωταθλήματος μικρή σημασία έχουν οι εμφανίσεις αρκεί να πέρνουμε νίκες και τους 3 βαθμούς.

Επόμενο παιχνίδι είναι την Τετάρτη στο Ρέθυμνο με την Επισκοπή που με νίκη αποκτάμε εμείς το πλεονέκτημα για την πρώτη θέση και αν αναλογιστούμε την αντιμετώπιση που έχουμε από την Ρεθυμνιώτικη ομάδα μπορούμε να κρίνουμε την δυσκολία αυτού του παιχνιδιού και για αυτό οι παίκτες μας πρέπει να είναι κατάλληλα προετοιμασμένοι έτσι ώστε να δείξουν την ανωτερότητα τους και να πάρουν την νίκη.